Kadın Aktüel

Köşe Yazıları

ERKEN Mİ SEVİNİYORUZ?

ERKEN Mİ SEVİNİYORUZ?

Bilmiyorum ne kadar sürer ama, tenimize azar azar D vitamini aşılamaya başlayan güneş; etrafımdaki çoğu insanın yüzünü güldüren ve pozitif düşüncelere sevk eden mutluluk iksiri gibi? Hafiften bir tatil düşüncesine sevk eden cinsten. Henüz yakacak sıcaklıkta olmasa da kumlar, sahil özlemi sarıp sarmalamaya başladı ruhumuzu.  Ayaklarımızı kızgın kumda yakarak denize koşacağımız, bedenimizi tuzlu suyla buluşturacağımız, kızarmış yanaklarımızla hasır bir şapkanın altından, gülümseyen pozlar vereceğimiz günler için geri sayıma başlandı bile. Halen o çok istediğimiz birkaç kiloyu verebilmiş olmasak da.

Tatil bana epeyce uzak aslında. Güneşle, denizle, ku..


01-03-2016 0
ESKİYİ KAPATTIK, YENİ SAYFALAR AÇTIK

ESKİYİ KAPATTIK, YENİ SAYFALAR AÇTIK

Merhaba sevgili okuyucularımız?

Bilemiyorum editör yazılarımı okumakta mısınız ! Bir önceki sayıda okuma şansınız olduysa, yeni yıla girmeden önce geride bırakacağımız sene ile alakalı herkesin düşünüp muhasebe yapmasına vesile olacak bir yazıydı yazdığım. Umarım herkes kendi durumunu  gözden geçirmiştir, yeni yılını daha güzel planlamış ve kendine yeni temiz bir sayfa açma kararı almıştır. Yeni yılınızın daha başarılı ve geride kalandan daha iyi geçmesini dilerim?

Malumunuz üzere dergimiz; gerek tasarımı, gerekse çok özel içeriği ile güncel konulara değinerek, hem öğretici hem de göz zevkimize hitap eden özelliğini korumakta. Destekleri ve yazıları ile d..


01-01-2016 0
HERKES HER ZAMAN HAKLI (MI) ?

HERKES HER ZAMAN HAKLI (MI) ?

Elbette değil, olamaz da ama inatla ben haklıyım, her şey benim hakkım diyenlere bu yazım? Sözünde durmayan, türlü türlü vaatle, yalanla, entrikayla etrafındakileri  ve işlerini idare ettiğini düşünen, ama aslında kendini kandırdığının  farkında olmayanlara?

Her birey gördüğünün ve hissettiğinin en doğrusu olduğuna inanıyor. Önce benim isteklerim, ihtiyaçlarım diyor. Görüşünün sınırlı olabileceği, diğerinin farklı şartlar içinde farklı hissedebileceği aklına bile gelmiyor. Yalandan kim ölmüş diyenlere; yalandan beden ölmez ama, gönül ölür, dostluk ölür, güven ölür, insanlık ölür diyorum?

Oysa çözüm küçükken büyüklerin yönlendirmesi, yetişkinlik döneminde ise kendini yetiştirme bilinciyle bulunabilen, düzgün ve tutarlı bir ben? İşte..


01-11-2015 0
Şimdiki Aklım Olsaydı

Şimdiki Aklım Olsaydı

Hepimiz geçmişte bir şekilde gitmediğimiz yolları merak ederek ömrümüzü geçirmez miyiz?Tercihlerimiz ve ilişkilerimiz bizleri bambaşka kimliklere sokar.Oysaki hayatımızın her döneminde konuşmak ve cesaretle çözüm yolları bulmak zorundayız. Başka bir ülkede yada başka bir şehirde doğsaydım! Başka bir okulu bitirseydim! Başka bir işim olsaydı! Başka bir erkekle evlenseydim gibi  varsayımları, istersek daha fazla çoğalta biliriz. Hele


03-03-2015 0
AŞK

AŞK

Aşk değince aklımıza, seveceğimiz, ona bağlanacağımız, bir ömür geçireceğimiz, mutlu bir şekilde yaşayacağımız biri gelir. “Aşk; yaşayışın efendisi, nefes almanın kendisidir” derler. Aşık insan duygusal olur. Aşık insan merhametli olur. Aşık insan için madde ikinci sıradadır. Aşk insanı cisimden sıyırır, bütüne merdiven dayattırır. Okurken bu satırları aşklarımız gelir aklımıza. Gençlik yıllarımız veya gönül verdiğimiz açılamadığımız biri. Sırdır o. Hatırlarken bile, içimizi aydınlık bir his kaplar. Berrak suların aktığı bir yeşil ovada, çoban kurnasından akan su gibi aziz duygular.

&nb..


03-03-2015 0